facebook

limitovaná edice:

counter

3 kg historie Barumky pokřtěny!

(7. 9. 2017)
Po několika letech obtížné, ale zajímavé práce, byla v úterý 22. srpna v Otrokovické Besedě pokřtěna rozsáhlá publikace pojednávající o historii Barum rally. A jak napovídá nadpis tohoto článku, nejednalo se o nic menšího, než o tříkilovou Žlutomodrou rally, kteří mnozí fanoušci překřtili na...

Po několika letech obtížné, ale zajímavé práce, byla v úterý 22. srpna v Otrokovické Besedě pokřtěna rozsáhlá publikace pojednávající o historii Barum rally. A jak napovídá nadpis tohoto článku, nejednalo se o nic menšího, než o tříkilovou Žlutomodrou rally, kteří mnozí fanoušci překřtili na „Bibli rally“ nebo „Encyklopedii rally“.


Foto: Z. Knapík (Daniel Porazil, Roman Kresta, Jan Kopecký)

Křtu se zúčastnilo bezmála 100 hostů, mezi nimiž nechyběla nejen velká jména soutěžácké současnosti, ale i dávné a nedávné minulosti – Jan Kopecký, Roman Kresta, Harald Demuth, Raimund Baumschlager, Josef Sivík, Zdeněk Janda, Michal Gargulák nebo Karel Jirátko, Pavel Valoušek senior či Jaromír Tarabus, John Haugland, Pavel Dresler, Petr Zedník, Pavel Schovánek a Jiří Motal jsou toho tím nejlepším důkazem.


Foto: Bořivoj Chaloupka (Harald Demuth, Raimund Baumschlager)

Nosnou páteří slavnostního aktu byla dvacetistránková prezentace, ze které se veřejnost z úst autora seznámila s týmem tvůrců, se sponzory a partnery projektu, s charitativním zaměřením knihy, ale také třeba s tím, proč se dílo jmenuje právě tak, jak se jmenuje, nebo proč je ústředním motivem Škoda Favorit Romana Kresty.


Foto: Bořivoj Chaloupka (Pavel Valoušek st., Josef Sivík)

Kmotry Žlutomodré rally se stali pánové Roman Kresta a Jan Kopecký. Oba dva popřáli dílu hodně čtenářů a také složili hold obsáhlosti díla. A jak vše viděl autor: „Když vám jezdec formátu Jana Kopeckého řekne, že jako autor popisujete rally tak, jaká doopravdy je, nemůžete být spokojenější. Obdobně slyšet uznání od pánů Demutha, Baumschlagera a Hauglanda s vysvětlením, že v jejich domovských zemích věci podobné naší knize a slavnostnímu křtu, nevznikají a jsou nereálné, potěší,“ odpověděl tvůrce knihy, Dan Porazil.


Foto: Bořivoj Chaloupka (atmosféra)

Závěrem dodejme, že obě varianty knihy lze objednávat na stránkách www.peopleforrally.cz nebo v knihkupectvích Kanzelsberger ve Zlíně (Náměstí Míru 2/488) a Kroměříži (Vodní 61) a také v Mladé Boleslavi v obchodě Moniky Pospíšilové (9. května 695).

PFR media

 

© 2013-2017 PEOPLE FOR RALLY

 

Generální partner
 
 
Partneři
 
 
 
 
Mediální partneři