facebook

limitovaná edice:

counter

Autogramiáda z 25. 8. – Kanzelsberger Zlín

(10. 9. 2017)
Dne 25. 8. 2017 poběhla v knihkupectví Kanzelsberger ve Zlíně autogramiáda osobností rally, pánů Ing. Václava Arazima, Michala Garguláka a Karla Jirátka.

 

Kdo si v pátek 25. 8. ve zlínském Kanzelsbergeru nechal podepsat do Žlutomodré rally nebo do svého soukromého archivu Ing. Václava Arazima, získal autogram rekordmana v počtu startů na Barumce. Dopočítali jsme se 31 zářezů za volantem a 2 na sedadle spolujezdce! Úctyhodné!


Foto: Bořivoj Chaloupka (Arazim - Gál, Barum 1994)

Přiznám se, že o účast na křtu a autogramiádě domácího Michala Garguláka jsem moc stál. A byť jsme podepisovali knihu o Barumce a na Barumce, jeho vzpomínky se stočily do roku 1995 na extrémně náročnou a šotolinovou Rallye Bohemia. Moravskou Mazdu 323 tehdy dokázali porazit jen Bertone, Blomqvist a Křeček. „Myslíš ten děs, co tam tehdy vymysleli? To jsem během tréninku odjel domů a vůbec neodstartoval,“ opáčil Ing. Václav Arazim. „Byl to těžký a rozbitý závod, hodně erzet a skoro žádné se neopakovaly, rád na to vzpomínám,“ kontroval Michal Gargulák. Trochu ve mně hrklo, když na závěr řekl, že už bude muset běžet, aby stihl start, že za chvíli jede. Když zaznamenal můj nechápavý výraz, doplnil: „Na kole. Jedu si projet městskou.“


Foto: J. Rohlena (Gargulák - Malačík, Barum 2000)

Legendární spolujezdec Lea Pavlíka, Karel Jirátko, se u podpisů nemohl zdržet příliš dlouho. Se svým Fiatem 131, jenž má ve svém rodokmenu zapsané i jméno Nocentini, totiž pospíchal na start „historické“ Barumky. Přesto dorazil a jeho vzpomínání na Profesora Ginsla, Ladislava Křečka nebo Lea Pavlíka bylo jednoduše skvělé.


Foto: J. Maršíček (Pavlík - Jirátko, Barum 1989)

Ještě jednou velké díky, pánové!

PFR media

 

© 2013-2017 PEOPLE FOR RALLY

 

Generální partner
 
 
Partneři
 
 
 
 
Mediální partneři