facebook

Charitativní poslání knih o rally stále trvá

(27. 03. 2024)

Dělat radost čtenářům, uchovat motoristickou historii a pomáhat dětem. To jsou základní atributy tvorby Dana Porazila, jehož publikace už od roku 2007 čtenáři doslova hltají. Nedávno vydaný životopis legendárního Nora Johna Hauglanda nebyl výjimkou.

Životopisná kniha mapující kariéru legendárního jezdce továrního týmu Škoda spatřila světlo světa na konci října loňského roku a byla za několik málo týdnů zcela vyprodána. „Zájem byl od prvního dne skutečně velký. Leccos už naznačila návštěvnost slavnostního křtu, na který vedle hlavního hrdiny dorazil i Fred Gallagher, který ve své kariéře navigoval pět mistrů světa,“ vysvětlil autor publikace.

Během křtu také padl z úst autora tradiční závazek, že z prodejů knih bude pořízena výbava pro dětské oddělení Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi. „Těší mě, že Dan spojuje svoje knihy s pomocí dětem a obzvlášť mám radost, že i můj příběh pomůže malým pacientům,“ řekl John Haugland. Hlavní hrdina sice slavnostnímu předání symbolického šeku s částkou přesahující padesát pět tisíc korun dne 27. března přítomen nebyl, ale nákup potřebného vybavení pro děti jednoznačně schválil.

Potěšení neskrývala ani primářka dětského oddělení MUDr. Jaroslava Chrtková. „Budu upřímná, rally vůbec nesleduji. Proto mě vždy překvapí, s jakými tématy a hrdiny ve svých knihách Dan Porazil pracuje a postupně tak rozšiřuje seznam publikací, které vydal. A že tím pomáhá dětem? To je v dnešní době velmi potřebný vzkaz a příklad pro celou společnost,“ svěřila se a dodala, že z darovaných prostředků bylo zakoupeno zdravotnické vybavení, které malým pacientům usnadní vyšetření a co nejvíce zpříjemní případný pobyt v nemocnici.

Životopisné dílo, které podpořila také automobilka Škoda Auto a statutární město Mladá Boleslav, je aktuálně vyprodáno. S ohledem na prakticky neustávající poptávku po životopisech Romana Kresty a Johna Hauglanda přichází v úvahu dotisky. „S partnery aktuálně o určitých možnostech jednáme, ale nic konkrétního zatím v ruce nemám. Naopak mohu s určitou dávkou jistoty slíbit, že letos vyjde další kniha, tentokrát velmi netradiční,“ dodal Dan Porazil a na závěr potvrdil, že v hlavní roli bude opět rally.

Více fotek z charitativní akce naleznete na Facebooku PFR.

PFR Media

 
 
 
 

© 2013-2023 PEOPLE FOR RALLY